Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Císařovna

Tarotová karta - Císařovna

Tarotová karta Císařovna

Klíčové pojmy:

porozumění, péče, důvěra, tvořivost
(zklamání, zármutek)

Výklad karty:

Císařovna je matkou plnou porozumění a něhy. Díky svým ušlechtilým činům si zasloužila důstojný trůn, aby mohla vládnout všude tam, kde je její péče zapotřebí.

Jako pro každou matku i pro Císařovnu jsou důležité především city, které dává a přijímá. Upřednostňuje pospolitost proti individualitě. Základem je pro ni vztah a lidská blízkost. Lze ji proto vnímat jako pečovatelku, která dokáže naslouchat, vychovávat a tišit bolest. Její síla se projevuje jak v mateřství, tak i v mnoha dalších činnostech, které vyžadují citlivý přístup a vytvářejí vztah.

Císařovna střeží prostředí bezpečí a důvěry. Podstatný je pro ni domov jako místo klidu a zázemí, kam se může vždy vrátit a kde nalezne pocit jistoty. Dokáže se vcítit do druhých a poskytnout jim tak pochopení a útěchu.

Tento ženský princip Vás může provázet, pokud prožíváte období nepokoje a nejistoty. Pokud čekáte třeba na výsledky rozboru krve nebo na důležitý dopis, zkuste se zamyslet, komu z Vašich známých se svěřit a kdo Vám může poskytnout potřebnou útěchu. A také naopak – položte si otázku, zda není mezi Vašimi blízkými někdo, koho zanedbáváte, nebo někdo, kdo by uvítal Vaši pomocnou ruku a zdráhá se Vám svěřit. Lékem na bolest je v mnoha případech i obyčejné přívětivé slovo.

S Císařovnou si můžete uvědomit, jak je důležité i v každodenních věcech nezapomínat na tvořivý mateřský princip v nás. Pokud chcete pěstovat květiny, můžete vzít do ruky příručku a zvolit vhodnou odrůdu, kombinaci i postup ošetřování. Vše podle návodu. Císařovna by však naslouchala svému srdci a vybrala si květinu, jaká se jí líbí bezprostředně. Při péči o ní by starostlivě pozorovala, jestli jí svědčí více nebo méně vody při zalévání. A také by zkusila, ve kterém koutě se květině nejlépe daří a kde zároveň nejlépe vypadá.

Přátelské svazky jsou důležitou součástí života. Císařovna umí dobře odlišit ty povrchní a prchavé od hlubokých a stálých, které přetrvají věčnost. Opravdový přítel se pozná jen v nouzi. Zamyslete se, kolik Vašich známých Vám nezištně pomůže s celodenním stěhováním nábytku nebo kolik jich zruší svůj plánovaný program, protože Vám je úzko a chcete se někomu svěřit. Tak poznáte pravé přátele od obyčejných známých.

Císařovna chce být pro okolí skutečnou oporou, protože tutéž oporu v okolí i hledá. Je proto zranitelná a nevyhne se zármutku. Kde je očekávání, bývá často i zklamání. To bývá však jen dočasné. S důvěrou a porozuměním na pravém místě je totiž Císařovna vždy obklopena těmi, kdo umí vstřícnou ruku nejen přijmout ale i podat.

Emanuela – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Minulé životy a karma, Reiki na dálku

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz