Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Hvězda

Tarotová karta - Hvězda

Tarotová karta Hvězda

Klíčové pojmy:

očista, úroda, nahota, souznění
(zranitelnost, sobectví)

Výklad karty:

Hvězda ukazuje mladou nahou dívku, nad níž září celá obloha. V rukách dívka drží dva džbány, ze kterých teče voda do řeky i na zemi. Hvězda je tak kartou úrody a regenerace. Životodárná voda jako by ve džbánech přímo pramenila. Díky ní se zelená celá krajina a také vody v řece přibývá.

Nahota, kterou tato karta ukazuje, v sobě skrývá proces očištění. Souznění s přírodou nám připomíná skutečnou lidskou podstatu. Vzpomínku, že na svět přicházíme zcela nazí. A pod všemi převleky, tituly i společenským postavením zůstáváme v hloubi duše nazí i po celý život.

Hvězda je tak inspirací pro pohroužení se do vlastního nitra a hledání úrodných pramenů. Ty dodávají energii našemu každodennímu snažení. Upřímnost našich cílů je vyjádřena nahotou Hvězdy. Neupřímné jednání se totiž snadno vyčerpá, pokud nedojde rychle k cíli. Zatímco upřímná snaha je často věčná, protože ji živí vnitřní pramen potěšení a pocitu sounáležitosti.

Představte si třeba, že máte celé dny přikyvovat nadřízenému, se kterým nesouhlasíte a je Vám osobně nepříjemný. Pokud Vás brzy nepovýší, jistě Vás takový život přestane po čase bavit. Nebo, pokud si vyberete partnera jen pro peníze a majetek, brzy Vám s ním dojde trpělivost. Zatímco když pokud s někým sdílíte život skutečně z lásky, neodradí Vás jeho vrtochy, nemoci ani projevy stáří. Rovněž v práci, kterou vykonáváte s vnitřním přesvědčením, budete trávit i hodiny přesčasů bez ohledu na honorář, protože je to pro dobro věci a protože Vás taková práce baví.

Díky Hvězdě zkuste Vaši mysl očistit od všeho, co není upřímné a co Vás proto zatěžuje. Soustřeďte se na to, co je Vaším posláním. Každodenní péče a Vaše starostlivost je jako zalévání zahrady Vašeho života bezednými džbány.

Být Hvězdou překvapivě neznamená jen vynikat mezi ostatními, ale také nalézt své místo v patřičném souhvězdí. Pokud se díváte na oblohu ve městě, uvidíte jen pár nejjasnějších hvězd. Pokud však vyrazíte do přírody, uvidíte jich nespočet. Kdybyste na všechny ostatní zapomněli, riskujete, že Vás zaslepí sobectví. Hvězdou je totiž každý, i když není třeba nejjasnější na obloze. Tato karta Vás proto vybízí, abyste našli své pravé místo na obloze. Ve společnosti ostatních budete dostatečně zářit a zároveň zůstanete součástí celku - souhvězdí.

Skrze opravdovost a upřímnost se možná alespoň přiblížíte ráji na zemi, kdy nahota byla součástí života čisté lidské duše. Každý, kdo se rozhodne vystavovat vlastní nitro bez jakékoli přetvářky, se ale stává zranitelným, protože odhaluje bez zábran vše ze své podstaty. Odměnou je mu však ale pocit souznění s vlastním přesvědčením, který přináší klid a mír do života.

Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz