Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Kolo štěstí

Tarotová karta - Kolo štěstí

Tarotová karta Kolo štěstí

Klíčové pojmy:

předurčení, koloběh, náhoda, štěstí
(bezmoc, stereotyp)

Výklad karty:

Kolo štěstí zobrazuje tři groteskní postavy, nejspíše opice, které se drží velkého otáčejícího se kola. Horní postava s korunou a mečem představuje vládnoucí přítomnost. Vpravo se nahoru chystá budoucnost. Má velké uši a široce otevřené oči, aby lépe poznala, co si sebou do současnosti přináší. Minulost vlevo pro změnu smutně míří dolů. Její čas je nenávratně pryč. Celé kolo pluje na mořských vlnách. Ukazuje tak, jak je koloběh našeho života vratký a jak jsme často doslova bezmocně unášeni okolním proudem událostí.

Na první pohled může Kolo štěstí připomínat rovněž ruletu nebo výherní kolo, na kterém si vytočíme nějakou výhru. Štěstí je pak věcí náhody. Nezasloužený prospěch nebo laciný zisk. To jsou věci, po kterých kdekdo touží. Za štěstí je tak tedy považováno mít se dobře bez práce a vlastního přičinění. Proto jsou do kola vpleteny tři postavy, kde každou chvíli je na vrcholu jiná. Kolo ukazuje lačnost, radost i zklamání v tomto prostoduchém kolotoči. Náhodné štěstí je totiž obvykle velmi nestálé. Skutečné a stálé štěstí si musíme zasloužit.

V této kartě lze však především spatřovat ustavičné střídání našich životních období. Pro někoho to může být stereotyp každodenních starostí a povinností. Tedy to, co nás obklopuje zvenčí. Práce i volný čas se může den co den ztrácet v nudných odstínech všednosti. Člověka pak pohltí pocit bezmoci a uvěznění v kole osudu. V takovém případě je tato karta výzvou k vyvázání se z nešťastného koloběhu, který nás obklopuje každý den.

Mnoho lidí často naráží také na to, že opakuje v životě stejné chyby. Kolo štěstí je pak principem uvnitř nás. Například opustíte jednoho partnera pro jeho nesnesitelnou povahu, ale po roce zjistíte, že nový partner má téměř tytéž chyby jako předchozí. Jak je to možné? V Kole štěstí je odpověď.

Bezmyšlenkovité chození v kruhu je nejjednodušší. Na opakující se životní otázky máme připraveny obvykle stále ty stejné odpovědi. Jednáme automaticky pomocí vzorců, které si ani neuvědomujeme. Někdo neodepisuje na zprávy, i když je to věcí slušnosti a odpovědět lze třeba i jen jednou větou. Někdo pro změnu chodí pozdě na schůzky a věří, že okolí jej takového již přijme. A někdo se pro změnu zdráhá být upřímný a raději se vymlouvá i v maličkostech. Příkladů je nespočet.

Obvykle jednáme, jak jsme byli naučení. Odvrhnout princip setrvačnosti a vykročit ze zaběhnutých kolejí je proto velmi těžké a vyžaduje to mnoho přemáhání. Snažit se "překročit vlastní stín" je otázkou doživotního snažení.

Kolo štěstí, jak již název napovídá, vypráví o koloběhu a rovněž o štěstí. Někomu rutinní a všední režim přináší životní řád, jakousi jistotu a tím i skutečné štěstí. Pro jiného je naopak stereotyp ubíjející a své štěstí vidí v nalézání nových cest a příležitostí. Snažte se i Vy vypořádat s Kolem štěstí po svém.

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz